Παρασκευή, 19 Ιουλίου 2013 - Εκδηλώσεις

Την Τετάρτη 24/7/2013 11:00 - 14:00 στην αίθουσα Ν.Κουμούτσου της Σχολής Χημικών Μηχανικών Ε.Μ.Π. θα λάβει χώρα η τιμητική εκδήλωση για τους συγγραφείς των εργασιών που διακρίθηκαν στο 9ο Πανελλήνιο Επιστημονικό Συνέδριο Χημικής Μηχανικής (9ΠΕΣΧΜ).

Ο Πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής του 9ΠΕΣΧΜ

Καθηγ. Μανόλης Κούκιος

Παρασκευή, 07 Ιουνίου 2013 - Εκδηλώσεις

Τα CD με τα πρακτικά του 9ου ΠΕΣΧΜ διανέμονται στο Εργαστήριο Χημείας και Τεχνολογίας Τροφίμων της Σχολής Χημικών Μηχανικών του ΕΜΠ στους φοιτητές που παρακολούθησαν το συνέδριο και υπέγραψαν τη σχετική λίστα.

Δευτέρα, 20 Μαίου 2013 - Εκδηλώσεις

Οι σύνεδροι θα προσέρχονται για εγγραφή και παραλαβή υλικού στο Κτήριο Διοίκησης στην Πολυτεχνειούπολη ΕΜΠ Ζωγράφου, στο μηδενικό επίπεδο (ισόγειο), όπου βρίσκεται η Αίθουσα Τελετών. Έξω από την Αίθουσα θα λειτουργεί η Γραμματεία του 9ΠΕΣΧΜ την Πέμπτη 23/5 και την Παρασκευή 24/5/2013 8:30-17:00.

Στη συνέχεια οι σύνεδροι θα κατευθυνθούν προς τις αίθουσες όπου θα λάβουν χώρα οι συνεδρίες που τους ενδιαφέρουν. Υπενθυμίζεται ότι δύο αίθουσες βρίσκονται στο Κτ. Διοίκησης, μία στο γειτονικό Κτ. Φυσικής και άλλες δύο στο γειτονικό Κτ. Βιβλιοθήκης, όπως στον παρακάτω πίνακα:

Xώρος 1

Xώρος 2

Xώρος 3

Xώρος 4

Xώρος 5

Εφεδρικά

Κτήριο Δοίκησης

Κτήριο Φυσικής

Κτήριο Δοίκησης

Κτήριο Βιβλιοθήκης

Κτήριο Ηλεκτρονικού Υπολογιστή

Αίθουσα Συγκλήτου

(2ος όροφος)

Αμφιθέατρο Φυσικής

Αίθουσα Τελετών

Αμφιθέατρο Πολυμέσων

Αίθουσα Πολυμέσων

Αμφιθέατρο 0.14

Παρασκευή, 17 Μαίου 2013 - Εκδηλώσεις

Υπενθυμίζεται ότι για την έκδοση τιμολογίου από τον Ειδικό Λογαριασμό Κονδυλίων Έρευνας Ε.Μ.Π. (ΕΛΚΕ ΕΜΠ) οι σύνεδροι του 9ΠΕΣΧΜ θα πρέπει να στείλουν τα φορολογικά στοιχεία τα οποία θα πρέπει να αναγράφονται στο τιμολόγιο που εκδίδει ο ΕΛΚΕ ΕΜΠ, δηλαδή:

• Επωνυμία
  • Επάγγελμα
  • Διεύθυνση
  • ΑΦΜ
  • ΔΟΥ
  • Τηλέφωνο

Όσοι σύνεδροι δεν έχουν στείλει τα πλήρη στοιχεία τους, παρακαλούνται να τα στείλουν με email στο 9pesxm@chemeng.ntua.gr σημειώνοντας το όνομα του συνέδρου  (των συνέδρων) καθώς και τον κωδικό αριθμό της εργασίας / των εργασιών που αφορά η κατάθεση τους.

Επισημαίνεται ότι όσοι σύνεδροι έχουν ήδη αποστείλει πλήρη στοιχεία, δεν απαιτείται να τα ξαναστείλουν.

Παρασκευή, 10 Μαίου 2013 - Εκδηλώσεις

Οι προετοιμασίες για τη διεξαγωγή του 9ου Πανελληνίου Συνεδρίου Χημικής Μηχανικής (9ΠΕΣΧΜ), που έχει αναλάβει να διοργανώσει η Σχολή μας στο τριήμερο 23 - 25 Μαΐου 2013 (http://9pesxm.chemeng.ntua.gr), ολοκληρώνονται με επιτυχία. Η ενεργός συμμετοχή Εθελοντών Φοιτητών της Σχολής μας είναι ιδιαίτερης σημασίας για την ομαλή διεξαγωγή του Συνεδρίου αυτού.

Στις αρμοδιότητες των Εθελοντών περιλαμβάνονται η υποστήριξη της Οργανωτικής Επιτροπής, η ευθύνη των αιθουσών όπου θα γίνονται οι παρουσιάσεις, ο χειρισμός των μέσων προβολής των παρουσιάσεων, η καθοδήγηση των συμμετεχόντων στους χώρους του Συνεδρίου κ.ά.

Οι Εθελοντές Φοιτητές του 9ΠΕΣΧΜ θα έχουν όλα τα προνόμια που αντιστοιχούν στους συνέδρους πλήρους εγγραφής.

Καλούνται όσοι/όσες ενδιαφέρονται, να επικοινωνήσουν με τα Μέλη της Ομάδας Υποστήριξης του 9ου ΠΕΣΧΜ το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 17/5/2013 στα ακόλουθα στοιχεία επικοινωνίας: 9pesxm@chemeng.ntua.gr, τηλ.. 210-772-3287 και 210-772-3288. Θα τηρηθεί αυστηρή σειρά προτεραιότητας.

ΟΜΑΔΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Πέμπτη, 02 Μαίου 2013 - Εκδηλώσεις

Αναρτήθηκαν οι οδηγίες για τους ομιλητές και τις αναρτημένες παρουσιάσεις : http://9pesxm.chemeng.ntua.gr/_instructions

Πέμπτη, 21 Φεβρουαρίου 2013 - Εκδηλώσεις

Στη συνέχεια υποβολής σχετικού αιτήματος από πολλούς ενδιαφερομένους η προθεσμία υποβολής των περιλήψεων παρατείνεται μέχρι και την Παρασκευή 22.3.2013.

Τετάρτη, 09 Ιανουαρίου 2013 - Εκδηλώσεις

9ο Πανελλήνιο Επιστημονικό Συνέδριο Χημικής Μηχανικής

«Η Συμβολή της Χημικής Μηχανικής στην Αειφόρο Ανάπτυξη»

Αθήνα, Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, 23 - 25 Μαΐου 2013

Κατεβάστε την συνημμένη αναγγελία - πρόσκληση συμμετοχής.

Αναγγελία - πρόσκληση συμμετοχής
Όνομα: announcement-9pesxm-EK.pdf, Ανέβηκε: 9/1/2013 11:22, Μέγεθος: 153kb